OSG 131 CS

Oskar Kelebek Turnike OSG 131 CS

3 Kanatlı, çap 168 mm silindir sütun gövde, çift yönlü çalışabilen motorlu yarım boy turnike modelidir. Plaza, gibi şık mekanlar için özel dizayn edilmiştir. (131 CS ) piyasada bulabileceğiniz en şık camlı yarım boy turnikesi olmakla birlikte iç ve dış ortamlarda uzun yıllar sorunsuzca çalışabilir, ASI 304 kalite paslanmaz çelik yapısı sayesinde şık ve modern bir görünüm sergiler, ayak içerisine kamufle edilmiş montaj kiti sayesinde kolay ve hızlıca kurulabilir,  (131 CS )  modern hatları ve estetik yapısı ile mekanınızı adeta süsler, aynı zamanda ziyaretçilerinizi karşılama ve organize etme, kontrol ve kayıt altına alabilmeniz için oldukça şık bir çözüm olanağı sunar.

STANDART DONANIM VE ÖZELLİKLER

 1. ENERJİ: 220 VAC 50/60 Hz Opsiyonel 110 VAC
 2. GÜÇ TÜKETİMİ: Maximum 25 Watt Minimum 10 Wat
 3. İNDİKATÖR: Şeffaf pleksiglas üzerine standart Dur, Geç, işareti olarak 2 farklı transfer çıkartma etiket standart olarak sunulmaktadır.
 4. SÜRÜŞ:  Enerji kesintisi dışındaki normal geçişlerde, yetki sinyali geldikten sonra mekanizma geçiş yönüne açık konuma geçer, kişi turnike koluna temas ettiği andan itibaren motor devreye girer, kişi geçişini hiçbir kuvvet gerektirmeksizin motor vasıtası ile yapar,  ve kişi geçiş sonrası 120 derecelik döngüyü yumuşak bir şekilde yine motor vasıtası ile sönümler.
 5. KANAT ÖLÇÜLERİ: Kalınlık 10 mm şeffaf pileksi kanat uzunluğu 325×820 mm standart olarak sunulmaktadır, talebe göre değiştirilebilir.
 6. KONTROL: Geçilen yönde bir kuru kontak data çıkışı bulunmaktadır, Geçiş tetiklemesi için kuru kontak,12 VDC,24 VDC veya Çeşitli access kontrtol ünitesi ve diğer çevre birimlerine kolayca bağlanabilir. Ayrıca yön seçimi son kullanıcılar tarafından kart üzerindeki dip switch’ler vasıtası ile kolayca ayarlanabilir, Elektrik kesintisinde turnike her iki yöne serbest geçişe izin verir, bu yasal bir mecburiyettir, müşteri yazılı ve resmi imzası olmadan aksi bir sistem opsiyonel olarak sunulmaz, ayrıca acil durumlar için (ör: yangın, deprem v s ) ekstra bir kontak girişi bulunmaktadır. Tüm selonoid ve led gösterge çıkışları uzun ömürlü yarı iletkendir, ayrıca kontrol kartı üzerinde geçiş izni algılandığını bildiren buzzer mevcuttur, istenildiğinde bu buzzer kart üzerindeki dip siwitch vasıtası ile devre dışı bırakılabilir.
 7. ACİL DURUM: Turnike ana kart üzerinde acil durum kontak girişi mevcuttur, bu girişe yangın deprem gibi acil durum sistemlerine bağlanabilir. Böylelikle acil durum kontağı geldiğinde turnike her iki yöne serbest geçiş konuma geçer.
 8. GÖVDE: Turnike gövdesi ve seperatörler tamamı AISI 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden standart olarak üretilmektedir.
 9. MEKANİZMA: Benzersiz tasarım, elektromekanik motor sistemi sayesinde iki yönlü çalışabilir, 120 derecelik bir hareket ile kişi geçişini sağlar. Turnike için özel imal edilen selenoid bobinleri sayesinde 120 derecede bir kilit sistemi oluşturur, 120 derecelik sönümlemeyi yumuşak bir şekilde motor ve optik swich’ler ile yapar dolayısı ile yumuşak ve sessiz bir geçiş imkanı sunar, Özel üretilen selenoid bobinleri ve su sızdırmaz gizli rulman yatakları sayesinde genel açıdan %50 daha uzun ömürlüdür.

OPSİYONEL DONANIM VE ÖZELLİKLER

 1. UZAKTAN KUMANDA: Harici bir uzaktan kumanda kolayca kontrol edilebilir, alıcı ünite ise turnike içerisindeki ana kart a kolayca bağlanabilir.
 2. POLİKARBONAT KANAT: Kurşun geçirmez 10 mm şeffaf polikarbonat kanat sayesinde kırılmaya karşı en az 5 kat daha dayanıklı.
 3. TEMPERLİ CAM KANAT: Müşteri isteğine bağlı 10mm temperli cam kanatlı üretilebilir.
 4. LAZER LOGO İŞLEMELİ KANAT: Pileksi kanat yüzeyine kullanıcı isteğine bağlı lazer işleme logo veya yazı işlenebilir, böylece şeffaf pileksi kanat kolayca fark edilebilir hele gelir, ayrıca logo veya yazı işlemenin yanı sıra 3 renk şerid led uygulandığında işlemeler ve kanat çok daha belirgin ve şık bir görünüm kazanır.
 5. KONTROL: Geçiş tetiklemesi 12 VDC, 24 VDC, RS 232 -RS 442-485 ile direkt PC kontrollü çalışabilir tek PC ile 256 adet turnike kontrol edilebilir. İstenilirse tüm access kontrol ünitesi ve diğer çevre birimleri ile kullanılabilir. Geçilen yöne bir data çıkışı vardır, bu çıkış dijital bir çıkış olabileceği gibi PC ile kontrolde direkt PC’ye de gönderilebilir.
 6. RENKLENDİRME: Geniş renk yelpazesi ile tüm modellerimiz müşteri isteğine bağlı elektrostatik fırın boya ile renklendirilebilir.
 7. EXTRALAR: Oskar turnike tüm turnike çeşitlerinde Talebe özel çözümler üretebilmektedir.

Teknik şemayı Pdf olarak görüntüleyip indirmek için lütfen tıklayınız.