OBT 3220

Oskar BOY Turnike OBT 3220

3 kollu double tam boy turnikesidir, eğlence merkezleri, luna parklar, fabrika, stadyum, cezaevi, askeriye, gibi kısacası güvenliğin zirvede olması gereken çeşitli sosyal alanlar, v.b mekanlarda kalabalık grupları karşılamak amaçlı dizayn edilmiştir, ( 3220 )  birbirinden bağımsız çift mekanizması sayesinde her iki rotordan giriş ve çıkış yapılabilir, ayrıca birbirinden bağımsız  micro işlemcili çift ana kart sayesinde her iki yönden ayrı bilgi alınabilir, ( 3220 )  iç ve dış ortamlarda uzun yıllar sorunsuzca çalışabilir, lazer kesim birleşim hatları sayesinde oldukça şık ve modern bir görünüm sergiler, montaj kiti sayesinde kolay ve hızlıca kurulabilir,  ( 3220 )  yoğun geçiş sirkülasyonlarına ve darbelere dayanıklı olmakla birlikte güvenliği artırılabilir son derece opsiyonel ve mukavemetli bir turnike modelidir, ayrıca  modern hatları ve estetik yapısı ile ziyaretçilerinizi karşılama ve organize etme, kontrol ve kayıt altına alabilmeniz için oldukça ekonomik ve şık bir çözüm olanağı sunar.

STANDART DONANIM VE ÖZELLİKLER

 1. ENERJİ: 220 VAC 50/60 Hz Opsiyonel 110 VAC
 2. GÜÇ TÜKETİMİ: Maximum 25 Watt Minimum 10 Wat
 3. İNDİKATÖR: Led gösterge camı gövde yüzeyine sıfır olacak şekilde dizayn edilmiştir, sistemin geçiş kontrolünü ifade eder. Led gösterge tüm Oskar led göstergeli turnikelerinde standart olarak sunulmaktadır, ayrıca opsiyonel olarak isteğe bağlı farklı şekillerde üretilebilmektedir.
 4. KONTROL: Geçilen yönde bir kuru kontak data çıkışı bulunmaktadır, Geçiş tetiklemesi için kuru kontak,12 VDC,24 VDC veya Çeşitli access kontrol ünitesi ve diğer çevre birimlerine kolayca bağlanabilir, ayrıca yön seçimi son kullanıcılar tarafından kart üzerindeki dip switch’ler vasıtası ile kolayca ayarlanabilir, Elektrik kesintisinde turnike her iki yöne serbest geçişe izin verir, bu yasal bir mecburiyettir, müşteri yazılı ve resmi imzası olmadan aksi bir sistem  opsiyonel  olarak sunulmaz,  ayrıca acil durumlar için (ör: yangın, deprem v s ) ekstra bir kontak girişi bulunmaktadır. Tüm selonoid ve led gösterge çıkışları uzun ömürlü yarı iletkendir, ayrıca kontrol kartı üzerinde geçiş izni algılandığını bildiren buzzer mevcuttur, istenildiğinde bu buzzer kart üzerindeki dip siwitch vasıtası ile devre dışı bırakılabilir.
 5. GÖVDE: Tüm Oskar boy turnikesi modelleri kullanıcı isteğine özel 3 farklı versiyon olarak üretilebilmektedir, ( V.S -1 Tamamı DKP +Elektrostatik fırın boyalı ) ( V.S – 2 Tamamı ASI 304 Kalite paslanmaz çelik )  ( V.S – 3 (Sadece Rotor paslanmaz diğer kısımlar elektrostatik fırın boyalı.
 6. DIŞ MEKANİK: Turnike rotor ve şasesi malzeme cinsine uygun olarak gaz altı veya argon kaynağı ile deneyimli ve sertifikalı uzman kadromuzca kaynatılır, bunun beraberinde rotor zemin yatağı konik yük rulmanı ile sağlanır, bu rulman rotor içerisine gizlenmesi sonucunda sıvı ve nemden uzak olması sebebi ile uzun yıllar sorunsuzca çalışabilir.
 7. ACİL DURUM: Turnike ana kart üzerinde acil durum kontak girişi mevcuttur, bu girişe yangın deprem gibi acil durum sistemlerine bağlanabilir. Böylelikle acil durum kontağı geldiğinde turnike her iki yöne serbest geçiş konuma geçer.
 8. CAMLAR: Turnike rotor camları 10 mm lazer kesim temperli turnikeye özel olarak üretilmektedir, yan kafes camları 8 mm rodajlı cam olmak üzere standart olarak sunulmaktadır.
 9. MEKANİZMA: Elektromekanik motor sistemi sayesinde iki yönlü çalışabilir, 120 derecelik bir hareketle bir kişi geçişini sağlar, 30 dereceden sonra geri dönüşe izin vermez, Turnike için özel imal edilen selenoid bobinleri sayesinde 120 derecede bir kilit sistemine sahiptir, 120 derecelik sönümlemeyi Hidrolik absorber ile yapar, dolayısı ile  yumuşak ve sessiz bir geçiş imkanı sunar, yeni dizayn mekanizma üzerindeki bir çok hareketli parçanın rulman üzerine taşınması sonucunda % 60 daha az bir sürtünme ile çalışmaktadır, özel üretilen selenoid bobinler, üzerinde kullanılan kaliteli absorber şok emici, Paslanmaz krom çelik malzemeden üretilen yarım küre kafa ve kollar sayesinde genel açıdan %70 daha uzun ömürlüdür.

OPSİYONEL DONANIM VE ÖZELLİKLER

 1. UZAKTAN KUMANDA: Harici bir uzaktan kumanda kolayca kontrol edilebilir, alıcı ünite ise turnike içerisindeki ana karta kolayca bağlanabilir.
 2. YÜKSEK GÜVENLİK İÇİN AĞIRLIK SENSÖRLÜ PLATFORM: Tüm Oskar boy tipi turnikelerine özel olarak üretilen ağırlık sensörlü platform sayesinde turnike sisteme kayıtlı personelin kg oranı örtüşmediği taktirde asla geçişe izin vermez, böylece içeriden dışarıya veya dışarıdan içeriye usulsüz ağır malzeme geçişi veya iki kişinin aynı anda geçmesi gibi durumları önler, ve kullanıcı isteğine bağlı yüksek ses, PC haberleşme, v b şekillerde haber verebilir, bu sistem tüm standart boy turnikelerine uyarlanabilir, böylelikle güvenlik düzeyini yükseltir ve mekanın güvenliğini daima en üst düzeyde tutar, montaj kiti sayesinde kolay ve hızlıca kurulabilir öncelikle bu platform turnikenin kurulacağı zemine monte edilir, veya kullanıcı isteğine bağlı platform zemin yüzeyine sıfır olacak şekilde gömülebilir, sonrasında boy turnikesi bu platformun üzerine monte edilir.
 3. KONTROL: Geçiş tetiklemesi 12 VDC, 24 VDC,RS 232 -RS 442-485 ile direkt PC kontrollü çalışabilir tek PC ile 256 adet turnike kontrol edilebilir. İstenilirse tüm access kontrol ünitesi ve diğer çevre birimleri ile kullanılabilir. Geçilen yöne bir data çıkışı vardır, bu çıkış dijital bir çıkış olabileceği gibi PC ile kontrolde direkt PC ye de gönderilebilir.
 4. JETON ÜNİTESİ: Tüm Oskar boy tipi veya tripod, V.I.P turnike modelleri için ürettiğimiz Dekoratif jeton ünitesi sayesinde, gövde üzerinde yekpare bir jeton ünitesi bulunmasa bile bu harici ünite turnikenin yanına zemine kolaylıkla monte edilebilir, turnike içerisindeki elektronik karta kolayca bağlanabilir, ünite jeton haznesi ortalama 7.000 adet jeton alabilmektedir, aynı zamanda ünite üst kısımdaki eğimli bölgeye çeşitli ACCESS parmak izi okuyucu veya kart cihazı bağlanabilir, böylece aynı anda dekoratif bir okuyucu sütunu olarak ta kullanılabilir çok amaçlı üretilen dekoratif ünite kullanıcı isteğine bağlı geniş renk yelpazesi ile ( DKP elektrostatik fırın boyalı) veya ( ASI 304 kalite paslanmaz çelik ) olarak üretilebilmektedir.
 5. JETON: Turnike jetonu standart ebatı (Çap 25 mm kalınlık 2 mm) olarak üretilmektedir malzeme cinsi ( Galvaniz kaplama DKP )  ve ( ASI 304 kalite paslanmaz) olmak üzere ikiye ayrılır bu seçim kullanıcı tarafından yapılır, ayrıca yine jeton üzerine 3 harf veya 3 basamaklı sayı şeklinde müşteri isteğine bağlı üretilebilmektedir, ayrıca diğer logo baskıları veya firma isimleri gibi özel taleplere göre harici kalıplar üretilebilmektedir.

Teknik şemayı Pdf olarak görüntüleyip indirmek için lütfen tıklayınız.