HCT 270 D

Oskar Hızlı Geçiş Turnike HCT 270 D

HCT 270 D  Dar kasa Çift yönlü çalışabilen çift kanatlı ve birbirinden bağımsız çift mekanizması motorlu optik hızlı geçiş turnike modelimizdir, görselliğin ön planda olduğu şık mekanlar için özel dizayn edilmiştir. ( 270 D ) birden fazla koridor oluşturmak amaçlı kullanılır, iki adet ( 270 S ) modeli  arasına birden fazla  ( 270 D ) double yerleştirilebilir, böylece sınırsız koridor oluşturma imkanı sunar. ( 270 D )   piyasada bulabileceğiniz en şık optik turnike modeli olmakla birlikte iç ve dış ortamlarda uzun yıllar sorunsuzca çalışabilir, ASI 304 kalite paslanmaz çelik yapısı sayesinde şık ve modern bir görünüm sergiler, kasa içerisine kamufle edilmiş montaj kiti sayesinde kolay ve hızlıca kurulabilir, (270 D ) modern hatları ve estetik yapısı ile mekanınızı adeta süsler, aynı zamanda ziyaretçilerinizi karşılama ve organize etme, kontrol ve kayıt altına alabilmeniz için oldukça şık bir çözüm olanağı sunar.

STANDART DONANIM VE ÖZELLİKLER

 1. ENERJİ: 220 VAC 50/60 Hz Opsiyonel 110 VAC.
 2. GÜÇ TÜKETİM: Maximum 25 Watt Minimum 10 Wat.
 3. GÜÇ KAYNAĞI: 220 Vac 50/60Hz swich mode adaptör.
 4. GÜÇ ORANLARI: Maximum 50 Watt – Minimum 3 Watt.
 5. DAHİLİ VOLTAJ: 24V DC maximum.
 6. ÇALIŞMA ISISI: -20° to +55° C ( LTT HT ısıtıcı opsiyonu ile -40 ° C ye kadar )
 7. ÇALIŞMA YÖNÜ: Her İki yönden giriş-çıkış için uygundur.
 8. SÜRÜŞ: Yetki sinyali geldiğinde DC Motor devreye girer, son derece sessiz bir şekilde kanatlar açık konuma gelir, kişi geçişini gövde üzerine monte edilen fotoseller ile algılayan mekanizma geçiş tamamlanmadan kanat arasında canlı veya cansız herhangi bir cisim varsa kanatlar asla kapanmaz, sistemi yanıltarak kapanması sağlansa bile kişiye hiçbir zarar vermeyecek kadar az bir kuvvetle hareket eder, aynı zamanda eksantrik hareket sistemi sayesinde kanatlar tamamen kapalı konumdayken manüel bir müdahale ile asla açılamaz.
 9. MEKANİZMA: DC Motorlu micro işlemci kontrollü son derece sessiz ve minimum sürtünme oranı ile eksantrik çalışan mekanizması kasanın iç kısmına yerleştirilmiştir, mekanizma üzerindeki indüktif sensörler sayesinde kanat pozisyonu ile ilgili rahatlıkla bilgi alınabilir muazzam bir sessizlik ile çalışan yeni dizayn mekanizması uzun yıllar sorunsuzca çalışabilir.
 10. ACİL DURUM: Turnike ana kart üzerinde acil durum kontak girişi mevcuttur, bu girişe yangın deprem gibi acil durum sistemlerine bağlanabilir. Böylelikle acil durum kontağı geldiğinde indikatörler yeşil olarak yanar ve turnike her iki yöne serbest geçiş konuma geçer.
 11. İNDİKATÖRLER: Üst tabla üzerine yüzeye sıfır yerleştirilen yarı şeffaf füme cam altına yerleştirilen led ışıklı göstergeler turnikenin OF-ON durumu hakkında bilgi verir. Yetki sinyali geldiğinde yeşil ok şeklinde geçişin serbest olduğunu ifade eder, yetki sinyalinin gelmediği bekleme sürelerinde ise daima kırmızı x şeklinde geçişin serbest olmadığını ifade eder.
 12. KASA: ASI 304 kalite paslanmaz çelik ana sütunlar, ara direkler ve üst kapak, ayrıca yan kapaklar 5 mm siyah pileksi malzemeden standart olarak üretilmektedir, müşteri isteğine bağlı değiştirilebilir.

OPSİYONEL DONANIM VE ÖZELLİKLER

 1. ENERJİ KESİNTİSİ: İsteğe bağlı harici bir güç kaynağı devresi bağlanabilir, böylece elektrik kesildiğinde turnike kanatları otomatikman açık konuma gelir.
 2. UZAKTAN KUMANDA: Harici bir uzaktan kumanda kolayca kontrol edilebilir, alıcı ünite ise turnike içerisindeki ana kart a kolayca bağlanabilir.
 3. POLİKARBONAT KANAT: Kurşun geçirmez 10 mm şeffaf polikarbonat kanat sayesinde kırılmaya karşı en az 5 kat daha dayanıklı.
 4. TEMPERLİ CAM KANAT: Müşteri isteğine bağlı 10mm temperli cam kanatlı üretilebilir.
 5. 3 RENK ŞERİD LED IŞIK: Gövde içerisine yerleştirilen kırmızı, yeşil, mavi olmak üzere 3 renkli şerit led ile kullanıcı isteğine bağlı fosforlu veya sabit ışık ile şeffaf turnike kanadı soft bir şekilde aydınlatılır bu opsiyon turnikenin şeffaf kanadına şık bir görünüm katmakla birlikte daha belirgin ve kolay fark edilebilir hale gelmesini sağlar.
 6. LAZER LOGO İŞLEMELİ KANAT: Pileksi kanat yüzeyine kullanıcı isteğine bağlı lazer işleme logo veya yazı işlenebilir, böylece şeffaf pileksi kanat kolayca fark edilebilir hale gelir, ayrıca logo veya yazı işlemenin yanı sıra 3 renk şerid led uygulandığında işlemeler ve kanat çok daha belirgin ve şık bir görünüm kazanır.
 7. ÜST TABLA: Özel elips kesim Granit & mermer olarak talebe özel birden fazla renk ve desen seçeneği ile üretilebilmektedir.
 8. KORUYUCU KILIF: Dış ve iç ortamlarda çizilme ve sıvı olası sıvı temansını engellemek amaçlı üretilen üst tabla üzerine koruyucu bir kılıf ayrıca özel olarak üretilebilmektedir.
 9. OKUYUCU CAMI: Üst tabla üzerine elips veya farklı şekil ve boyutlarda isteye bağlı lazer kesim pileksi okuyucu camı yerleştirilebilir, ayrıca bu cam yüzeye sıfır veya isteğe bağlı çıkıntılı olarak üretilebilir.
 10. KONTROL: Geçiş tetiklemesi 12 VDC, 24 VDC, RS 232 -RS 442-485 ile direkt PC kontrollü çalışabilir tek PC ile 256 adet turnike kontrol edilebilir. İstenilirse tüm access kontrol ünitesi ve diğer çevre birimleri ile kullanılabilir. Geçilen yöne bir data çıkışı vardır, bu çıkış dijital bir çıkış olabileceği gibi PC ile kontrolde direkt PC’ ye de gönderilebilir.
 11. RENKLENDİRME: Geniş renk yelpazesi ile tüm modellerimiz müşteri isteğine bağlı elektrostatik fırın boya ile renklendirilebilir.
 12. EXTRALAR: Oskar turnike tüm turnike çeşitlerinde Talebe özel çözümler üretebilmektedir.

Teknik şemayı Pdf olarak görüntüleyip indirmek için lütfen tıklayınız.